Vyberte správnou velikost džínů 1. díl

Publikováno v Kategorii Dámské oblečeníV žádném šatníku nechybí, nosí se v ležérním stylu i za sportem. Ročně se jich prodají miliardy kusů. Patří mezi univerzální kousky, které se těší velké oblibě. Ano, řeč je o nestárnoucí klasice – džínech!

Stovky modelů pro každou postavu

Na trhu je opravdu nepřeberné množství střihů, barev a modelů, ze kterých je nelehké vybrat ty pravé pro naši postavu. Někdy trvá i několik let, než narazíme na ty pravé, ze kterých nám nelezou boky a nejsou příliš krátké. Džíny by měly být vaší druhou kůží. Základem pro výběr džínů je jejich pečlivé vyzkoušení. Do kabinky si vždy berte více střihů, barevných kombinací a vybírejte kalhoty o číslo menší, než normálně kupujete. Nové džíny se obvykle povolí, nebudete se tak muset hned za měsíc trápit v plandavých kalhotách.
9652972768_0963a72ac1_b

Číslování

Označení džínsů je pro mnoho z nás matoucí a někteří ani neví, jak poznat tu pravou velikost. Ta je udávána v palcích. Pokud vidíte očíslování například W32L34, nebo pouze číselné označení, znamená to, že pas je asi 32 palců, což je nějakých 77 centimetrů. Písmeno L na kalhotách označuje délku (length) a v našem případě se jedná o 85 centimetrů. Chce to malý trénink a za chvíli budete přeborníkem v číslování! Dáváte přednost nakupování po internetu? Pak je docela troufalé koupit kalhoty bez zkoušení, ale pomoci vám můžou vaše staré kalhoty, které mějte při sobě. Změřte délku pasu a vynásobte dvěma a vydělte číslem 2,5. Získáte tak velikost pasu. Stejný postup aplikujte i na délku nohavic, ta se měří z vnitřní strany kalhot.
9686790721_111a2d69ac_b

Kombinace do práce i společnosti

Džíny se dají kombinovat se vším. Chystáte se do společnosti? Zapomeňte na džíny potrhaného designu, ale raději se poohlédněte po tmavých slimkách, které se báječně hodí k luxusnějšímu topu a lodičkám. Klasický střih doplňte dobře padnoucím sáčkem a tričkem. Takovýto model se hodí spíš na běžné nošení do města.

Autor úvodního obrázku: Maddy C.

Autor obrázků v textu: xubangwen
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , ,

Vložit komentář

Inzerce | Copyright © 2012 - 2015 SNOO.cz | Mapa webu