Co nesmí chybět elegánům

Publikováno v Kategorii Ostatní módaPohled na elegantně oblečeného muže prozradí, že se o sebe patřičně stará a je na určité úrovni. Plesy a společenské akce, důležitá jednání nebo pracovní pozice vyžadují, aby byli pánové patřičně oblečeni a působili dokonalým dojmem. Existují určitá pravidla společenského oblékání tzv. dresscode, který by nejen pánové, ale i dámy měli dodržovat tak, aby v nevhodnou chvíli nedošlo k faux pas. Na pozvánkách bývá uveden požadovaný dresscode, při jednáních a profesích, které to vyžadují, je vhodný pánský oblek.
4868611025_f9189296e1_b

Formální a společenské akce

Pro velmi slavnostní událost je vyžadován tzv. Black Tie. To pro vás znamená, že musíte manžela či partnera vybavit smokingem, který doplníte kalhoty s širokým lampasem, černým motýlkem, košilí s dvojitými manžetami doplněnou o černou vestu. Setkat se můžete s dresscodem White Tie u příležitosti opravdu honosné a velmi formální události. Pánům zde nesmí chybět frak, bílá košile a vesta. K dokonalému vzhledu patří ještě bílá vesta a kalhoty s dvěma lampasy. Formal dress znamená pro muže nutnost obléci se do černého obleku a zvolit slavnostní hedvábnou kravatu. Samostatnou kapitolou je Business dress nebo nastavený firemní dresscode. V dnešní době je v zaměstnání kladen velký důraz na vystupování a celkové působení na zákazníky nebo kolegy. Do práce by pánové měli volit obleky střídmějších barev, jako jsou černá, tmavě modrá nebo hnědá. Oblek může být jednořadý či dvouřadý. Rozdíl je pouze v tom, že dvouřadý oblek je možno rozepnout pouze při usednutí. Samozřejmostí je doplnění obleku košilí, která nemusí být striktně bílá a vhodnou kravatou.
1210070778_723b9c234e_b

Doplňky k obleku

Celkovou vizáž můžete doplnit vhodnými hodinkami. K obleku jsou ideální náramkové, ke slavnostnějším oděvům řetízkové. Manžetovými knoflíčky doladíte košile s přeloženou manžetou. Co se týče šperků, je nejideálnější, když si muž vezme pouze snubní nebo rodový prsten. Důležité je vše krásně doladit. Hodinky ze stříbra vypadají nevhodně v kombinaci s pozlacenými manžetami nebo zlatým snubním prstenem. Dodržením základním pravidel společenského oblékání bude váš muž ozdobou společenských dýchánků.

Autor úvodního obrázku: displaced365

Autor obrázku v textu: Anzug – Guenstiger

Autor obrázku v textu: eddi.merfi
Líbil se vám tento článek?

Vložit komentář

Inzerce | Copyright © 2012 - 2015 SNOO.cz | Mapa webu