Batika se vrací v novém!

Publikováno v Kategorii Ostatní módaVzpomínáte si na oblíbenou techniku, kdy každý kousek, který jste si koupili nebo sami vyrobili doma, byl jedinečným originálem? Batikování slaví návrat a představuje se v novém kabátku, který vás nadchne!

Jako ručně malované

ombre saty

Batika už dávno nepatří pouze do šatníků vyznavačů hippie, ale nachází své místo také ve světě elegantní a stylové módy pro všechny věkové kategorie. Batika se letos předvedla v nové podobě jako ombré. Co si pod tímto pojmem představit? Jedná se o kontrastní přechod barevných tonů přesně podle vašich představ. Ombré se často používá také u kadeřníka v podobě přechodů barev na vlasech, většinou si zaplatíte podbarvení jiným odstínem barvy. Ombré batikované kousky jsou samy o sobě tak výrazné a jejich provedení se hodí spíše k jednoduše barevné módě. S čím tedy kombinovat? Ať už si koupíte jakýkoliv stylový hadřík do vaší garderoby, vždy přemýšlejte, k čemu ho upotřebíte. Například moderní svetřík s knoflíčky je praktický a zároveň se hodí do práce i víkendovou procházku. Pokud dáváte přednost sukýnkám a šatům, určitě se nechte zlákat krajkovanými kousky, které vypadají efektně v každé situaci.

šortky

K batikovaným věcičkám doporučujeme odlehčenou verzi zbytku svršků – vyměňte sáčko za obyčejnou riflovou bundičku nebo lodičky nechte doma a vsaďte na jednobarevné balerínky. Nezapomeňte ale, že dva batikované prvky najednou by mohly celý kontrast pokazit. K batikovanému oblečení se hodí jednoduché plátěné tašky, ležérní topy a pohodlné kalhoty. Zkuste si třeba svůj model doplnit o klasické džíny úzkého střihu. Vždy vybírejte jeden výraznější prvek oblečení, například košili nebo tuniku a nechte tak vyniknout vaši přirozenou krásu. Do vlasů postačí obyčejná čelenka nebo spona s květinami. Batikované variace nemusíte nosit pouze v létě, proč byste si nemohly připomenout teplé dny i během zimy nebo přicházejícího jara?

Autor úvodního obrázku:  SurFeRGiRL30

Autor obrázku v textu: buffalostate

Autor obrázku v textu: fashiontasteshop
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , ,

Vložit komentář

Inzerce | Copyright © 2012 - 2015 SNOO.cz | Mapa webu