Světlé dámské sako

Dámské sako – elegantní, přesto moderní outfit

Publikováno v Kategorii Dámské oblečeníSaka nejsou již spousty let pouze výsadou mužů. I ženy si oblíbily tento kousek oblečení, který je nenahraditelný a podle zvoleného střihu a designu se hodí pro každou příležitost.

Dámské sako může mít různé styly. Hodí se na každou postavu, lze přizpůsobit jakékoliv příležitosti. Můžete ho nosit samotné, ale také jako kostýmek společně se sukní nebo s kalhotami. V posledních letech se nosí vypasovaná sáčka s kratším rukávem, která se hodí k riflím a vy potom i v těchto kalhotách můžete vypadat velice elegantně. Sako může být doplněno ozdobným řasením, výšivkou, knoflíky, kapsami apod. Také si můžete koupit jedno sako a ladit ho potom s různými kousky ve vašem šatníku a žádný den nebudete vypadat tuctově. V nadcházející letní sezóně se budou nosit dámská saka lehká, z lehounkých materiálů. V zimě můžete zvolit dámské sako v zatepleném provedení, které se dobře doplňuje velkými šálami, rukavicemi a barety.

Krémové dámské sako

Krémové dámské sako


Pokud máte rádi sportovnější styl oblečení, tak ani vy nemusíte vynechat tento kousek oblečení. Dánská saka se vyrábějí také džínová, květovaná, kostkatá, proužkovaná a můžete je doplnit i s kalhotami, kraťasy, šortkami i ¾ kalhotami.

Pro slavnostnější příležitosti je lepší zvolit klasické sáčko nebo blejzr, které je ušito z luxusního materiálu. Vždy by si mělo zachovat svou podstatu, tedy tu společenskou a praktickou. Do společnosti je vhodné si vzít sako i třeba ze sametu.

Jakou zvolit velikost dámského saka?

Ať už zvolíte jakékoliv sako, vždy musí především dobře padnout. Nesmí na vás „plandat“, ale ani vám nesmí být malé. Pokud se jedná o sako do společnosti, rukáv by měl končit v ohybu zápěstí. Ležérnější saka mají často ¾ rukáv s ozdobným lemem. Pokud máte širší boky, nezapomeňte si vybírat sako s vycpávkami na ramenou, s vaší postavou to udělá hotové divy. Pokud jste malinká, zvolte delší sako, které vás opticky protáhne. Vysoké ženy si mohou dovolit i krátká sáčka. Menší prsa snesou nakládané klopy a řasení, ale majitelky velkého poprsí by měly vsadit nad jednoduchá splývavá saka.
Líbil se vám tento článek?

Vložit komentář

Inzerce | Copyright © 2012 - 2015 SNOO.cz | Mapa webu