Letní péče o pleť – co pomáhá?

Publikováno v Kategorii KosmetikaLéto znamená nejen dovádění ve vodě, pravidelnou dovolenou, slunění a výlety. Pro naše tělo je hlavní zápřah sluníčko, které pokožku vysušuje a při nedostatečné ochraně ji může poškodit. Přečtěte si, jak pečovat o suchou a citlivou pleť a vyvarovat se nevzhledným pupínkům a omezit výskyt pigmentových skvrn. Mít krásnou pleť bez chybičky si přeje každá žena. Zkuste osvědčené tipy a těšte se z hladké pokožky! Mnohdy stačí sáhnout po správných kosmetických přípravcích, změnit životosprávu nebo si dopřát kvalitní a dlouhý spánek.

Citlivá pleť vyžaduje citlivou péči

 pihy

Typické projevy citlivé pleti jsou pálení, svědění, zčervenání či nepříjemně stažení kůže. Všímejte si své pokožky a věnujte ji pravidelnou a především kvalitní péči. Citlivá pokožka vyžaduje používání přípravků určených přímo pro citlivou pleť. Kosmetické výrobky jsou často označovány slovem sensitive a neobsahují žádné agresivní složky. Nejdůležitější je vyvarovat se extrémního počasí, nekvalitní kosmetiky a nezanedbávat pravidelnou péči. Ze své koupelny vyhoďte přípravky s obsahem alkoholu, parfemace a agresivní typy konzervantů. K odlíčení nepoužívejte mýdlo, ale vsaďte na hydratační pleťová mléka či micelární vodu. Citlivá pokožka nevyžaduje ani peeling a masky, které ji zbytečně vysušují a stahují.

 suchá pleť

Suchá pleť je nejen častým problémem v létě, ale mnohdy trápí ženy po celý rok. Mezi příznaky suché pokožky patří nepříjemné pnutí, stažení, svědění i olupující se šupinky. Suchou pleť výrazně ovlivňuje produkce mazových žlázek a ztenčování ochranného filmu pokožky. V létě je suchá pokožka ještě více náchylná a vyžaduje notnou dávku hydratace. Věnujte své suché pokožce péči s přírodními hydratačními látkami a lipidy, zaměřte se na kosmetické výrobky s přízviskem hydratační a pravidelně se krémujte. Nezapomínejte na tekutiny. Suché pleti prospívají také bylinky. V kosmetice je najdete pod přípravky s obsahem levandule, aloe vera nebo rozmarýnu.

Autor úvodního obrázku:  www.homejobsbymom.com

Autor obrázku v textu:  JúlíaM

Autor obrázku v textu:  Nadyana Magazine
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , ,

Vložit komentář

Inzerce | Copyright © 2012 - 2015 SNOO.cz | Mapa webu