Manšestrová paráda

Publikováno v Kategorii Ostatní módaManšestr je materiál, který se v určitých vlnách v módním světě vrací do popředí a to již od konce 18. století. I když byl manšestr využíván především v pánské módě, postupně se dostával i do dámského šatníku a tak bylo jeho využití velice rozmanité. Víte vlastně, co přesně je manšestr? Manšestr, a ne tolik oblíbený manžestr, je útkový samet stříhaný kotoučovými noži. Proužky jsou vytvářeny z odstávajících konců nitě a dle jejich šířky žebrování a délky vlasu lze manšestr rozdělit na jehlový, prací kord, dámský samet, Fancy Cord, manšestr a široký manšestr.

OUT nebo IN?

 manšestr2

Co myslíte, je manšestr IN nebo OUT? Svým způsobem by se dalo říci, že manšestr je stále IN. Všichni jsme měli ve skříni minimálně jedny manšestráky a i dnes by se našlo minimálně sáčko. Manšestr už také dávno nemá pouze hořčicovou barvu, ale vyrábí se ve variantách sytých zemitých barev, šedé, černé, modré, zelené, světle fialové, oranžové nebo červené, které vypadají skvěle na různých sukních, kalhotách, bundách, sáčcích, blejzrech nebo šortkách. Manšestr se také výborně hodí na rozmanité čepice či pro použití jako zajímavé a originální detaily například ve formě límců, záplat nebo rukávů.

Na jaře i na podzim

 manšestr3

Manšestrové oblečení se skvěle hodí do jarního a podzimního šatníku. Nejenže je naprosto charakteristický a v posledních letech opět vyhledávaný, ale také vás zahřeje. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným? Tuto otázku si zřejmě položili i návrháři módních značek jako jsou Burberry,  Dsquared2 nebo Ralph Lauren, kteří manšestr zařadili do svých kolekcí a navázali tak na Pierra Cardina, který jej vyzdvihl na vrchol ve své módní kolekci v roce 1959. Od té doby uplynulo již spoustu času, vy se však nemusíte bát zařadit manšestr do svého šatníku ani dnes. Hřejivé pohodlí si můžete užívat v manšestrových modelech, které se drží posledních trendů a rozhodně vám nebudou dělat ostudu.

Autor úvodního obrázku:  vidalia_11

Autor obrázku v textu:  petitepanoply

Autor obrázku v textu: …love Maegan
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , ,

Vložit komentář

Inzerce | Copyright © 2012 - 2015 SNOO.cz | Mapa webu