Vybíráme školákovi batoh 2. díl

Publikováno v Kategorii Ostatní módaTentokrát jsme se zaměřili na výbavu pro děti. Batohy a aktovky jsou nezbytnou výbavou pro dětskou školní docházku a vy byste měli jejich výběru věnovat dostatečnou péči a čas. Velmi důležitou roli hraje kvalita ušití, materiál, rozměry a především popruhy. Nezapomínejte na správné uspořádání školních věcí a vybírejte takové tašky, které mají správný organizér a naučí vaše dítě rovnoměrně a oboustranně naplnit tašku tak, aby byla zátěž vyrovnaná.

Správně nastavené popruhy

batoh

Jsou vaše děti zvyklé nosit pití v boční přihrádce? V tom případě nezapomínejte, že je potřeba vyvážit i druhou boční kapsu. Ideální je ovšem umístění na střed. Dnes již existují batohy, které mají v centrální části speciální kapsu právě na lahev s pitím. Dalším důležitým faktorem při výběru aktovky či batohu do školy, jsou správně nastavené popruhy. Jakmile správně naplníte batoh či tašku, nasaďte ji školákovi na záda a nastavte popruhy. Správně by měly být popruhy nastavovány na každou zátěž zvlášť, ale počítá se s tím, že školní aktovka váží přibližně pořád stejně. V každém případě zkontrolujte, že batoh sedí přesně uprostřed zad. Aktovka či taška by se neměla nosit příliš vysoko ani nesmí být příliš spadlá dolů. Pokud nedodržíte správné nastavení výšky aktovky, zbytečně si vaše děti budou namáhat ramena a kyčle. Právě díky tomu mají děti tendenci nosit tašku na jednom rameni. Velkou výhodu mají tašky a aktovky opatřené hrudním popruhem, který zabraňuje sklouznutí batohu z ramen a ulevuje namáhaným zádům.

batoh3

Hrudní pás by měl procházet přímo přes prsa. Důležité jsou i balanční popruhy, které přitahují batoh blíže k zádům a zajišťují lepší stabilitu. Občas raději zkontrolujte, zda nejsou popruhy povolené. Myslete na zdraví svých dětí a místo moderních barviček volte kvalitní zpracování a polstrování pro zdravá záda.

Autor úvodního obrázku: hudy

Autor obrázku v textu:  cinda b

Autor obrázku v textu: predskolaci
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , ,

Vložit komentář

Inzerce | Copyright © 2012 - 2015 SNOO.cz | Mapa webu