Vybíráme školákovi batoh I. díl

Publikováno v Kategorii Ostatní módaAť už se vaše dítko chystá do první třídy nebo jen potřebuje novou aktovku, vyberte letos tu správnou, která bude nejen praktická, za rozumnou cenu, ale především nebude mít vliv na špatné držení těla či ničení páteře. Možná si i vy vzpomínáte, jak jste do školy nosili tašku přes rameno, což byla obrovská frajeřina a kdo neměl tašku s popruhem, nebyl zkrátka in. To, že jsme si ale kazili záda, už nikdo neřešil. Nedopusťte, aby vaše děti měly potíže s rameny a zády a vybírejte správné batohy a aktovky na obě ramena tak, aby se cítily dobře.

Začínáme s výběrem

 školní batoh

Stojíte v supermarketu a vaše malá princezna si oblíbila růžovou tašku s panenkou Barbie, ve které bude za největší módní ikonu v páté třídě? A co potom? Příští rok tašku odkopne, protože už přece není malá a nebude nosit růžový batoh. Při výběru se nejprve řiďte bytelností a kvalitou. Batoh nikdy nezkoušejte naprázdno, protože bez zatížení nepoznáte, zda je skutečně ideální volbou. Přitom stačí alespoň na patnáct minut batoh či aktovku zaplnit a nechat s ním se dítě projít. U prázdné tašky se totiž vůbec nemusí projevit, že školákovi nesedí. Zátěž do batohu na zkoušku zvolte takovou, jaká bude i v reálu. Kromě procházení po prodejně zkuste třeba i nerovnosti jako schody nebo krátký běh, abyste co nejvíce simulovali přirozený provoz batohu.

 aktovky

Pro správné nošení batohu je třeba také správné rozložení věcí. To je nejčastější chyba školáků, kvůli které jejich záda trpí. Pokud si tedy vaše dítko už samo chystá věci do školy na příští den, dohlédněte na to, aby učebnice a jiné školní pomůcky urovnalo správně a rozložilo zátěž rovnoměrně. Nejtěžší věci, jako učebnice, desky a sešity, by měly být co nejblíže zádům, zatímco lehké věci, jako je třeba svačinka, přezuvky a penál co nejdále od zad. Nezapomínejte také na to, že zdravá záda vašich dětí závisí na kvalitě batohu. Proto při jeho výběru nešetřete a volte s opravdovou pečlivostí.

Autor úvodního obrázku:  :Linda:

Autor obrázku v textu:  nicholebegonia

Autor obrázku v textu:  Miss Muffin
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , , ,

Vložit komentář

Inzerce | Copyright © 2012 - 2015 SNOO.cz | Mapa webu