Slaměná kabelka

Dámská kabelka – materiály, barvy a typy

Publikováno v Kategorii Módní doplňkyMáte ráda módu a kabelka patří neodmyslitelně k vaší vizáži, je doplňkem, který musíte mít, ať už spěcháte do práce, jdete na schůzku s partnerem, nebo s kamarádkami do restaurace? Kabelka je vaše pravá ruka, ukrývá vaše cennosti, je v ní peněženka, klíče od bytu a od práce, najdete tam mobil, kapesníčky, vlhčené ubrousky, žvýkačky bez cukru, kasičku první pomoci a spoustu nezbytných dalších maličkostí, bez kterých byste si nedokázala představit, že byste byla schopna opustit váš dům? Ale jak takovou kabelku vybírat? Jaký má být její vhodný tvar, materiál a barevné provedení?

Kabelka vybíraná podle typu postavy

Jelikož je součásti vašeho každodenního života, pak jí musíte věnovat značnou pozornost. Není důležité jenom to, aby ladila s trendy poslední módy, ale má se taky hodit k vaší postavě tak, aby vynikla vaše osobnost. Pokud jste například korpulentnější, pak je dobré si zvolit takovou kabelku, která připomíná tvarově láhev, pokud naopak patříte mezi vyšší a štíhlejší dámy, pak by vaše kabelka měla mít čtvercový či oválný tvar. A co nastavení její délky – co její uši? Ty by neměly překrývat oblast boků, kabelka by tak měla skončit v oblasti vašeho pasu. Jinak by mohlo dojít k tomu, že by celý váš outfit byl překryt kabelkou, a tak by nevyniklo nic z toho, co máte na sobě.

Barevné ladění

V současné době můžeme v obchodech narazit na nepřeberné množství kabelek, které mají různé tvary, ale také různé barvy. Potom je pro vás dobré zjištění, že nemusíte mít jenom jednu jednobarevnou kabelku, která se bude hodit pro každý typ oblečení.

Kabelka ve vintage stylu

Kabelka ve vintage stylu, autor obrázku: Wickerfurniture

Co je populární a na co nezapomenout?

Je tak populární motiv ovoce, který může být výrazným doplňkem k vašemu oděvu, ale i tak musíte dbát toho, aby barvy k sobě ladily. Pokud zvolíte kabelku bez vzoru, pak je více praktická a dá se lépe kombinovat s oblečením. Nechejte se unášet barvami jednotlivých ročních období, pokud je jaro, pak budeme zářit s hráškově zelenou kabelkou, naopak na podzim můžeme zvolit oranžovou či jasně červenou barvu. V zimě pak bude vévodit bílá barva, která je barvou sněhu, čistoty a pokoje.

Materiál, který je užit k výrobě kabelky

Kožené kabelky jsou nedílnou klasikou našeho šatníku, jsou jednak univerzální, hodí se ke každému oblečení. Ale pokud rádi experimentujeme, pak můžeme zvolit i další materiály, jako je kombinace kůže a plátěné kabelky. V létě můžeme sáhnout po slaměných variantách, které pak mohou být hezkým doplňkem našich letních šatů.

Sortiment kabelek

Celý kabelkový sortiment můžeme rozdělit podle toho, z jakého materiálu je kabelka vyrobena, jestli se jedná o kabelku koženou či sportovní nebo elegantní. Potom samozřejmě i podle výrobce, můžeme si oblíbit kabelky LYDC, Puma, Nike, Adidas nebo například kabelku Guess či Lacoste.

Autor úvodního obrázku – slaměná kabelka: Wickerfurniture
Líbil se vám tento článek?

Štítky: ,

Vložit komentář

Inzerce | Copyright © 2012 - 2015 SNOO.cz | Mapa webu