Dámy, řekněte NE padělkům!

Publikováno v Kategorii Ostatní módaSetkáváme se s nimi dnes a denně, na ulicích, v neznačkových prodejnách, na tržnicích a ve velkém na internetu. Pokud si ale myslíte, že koupí levného Louise Vuittona budete neodolatelná, jste na omylu! Nosit padělek je nejen nevkusné, navíc existují i další důvody, proč raději investovat do originálu. Koupí padělaného zboží podporujete nelegální činnost. Jak ale poznat, co je vlastně kopie?

Jak poznat kopii?

Padělanou kabelku nebo peněženku poznáte snadno. Nejen v použitém materiálu, který je citelně a výrazně horší, ale také podle detailů, zpracování a vzorů. U některých padělků jde rozdíl poznat okamžitě, z originální tašky Christiana Diora vám nikdy nebudou viset nitě a odlupovat se kůže. Častým prohřeškem padělatelů je i neznalost kopírované značky, a proto jsou i názvy a loga chybně vyšity a natištěny. Mnohdy na vás kopie upozorní i zpracováním vnitřní vystýlky a špatně umístěným logem, protože originál je jen jeden!

8735916712_9015d3dfff_b

Proč kupovat originál?

Říkáte si, proč investovat dvacet tisíc do jedné kabelky? Zkuste si spočítat, kolik laciných napodobenin a kabelek na tržnicích nakoupíte a možná nakonec zjistíte, že už dávno jste mohly mít dvě pořádné a vskutku jedinečné kousky. Nosit originál znamená pyšnit se skutečnou kvalitou a nosit něco nadčasového celý život. A to nemluvě o morální úctě ke značce, kterou tolik obdivujete. Drahé značky, mezi které patří vyhledávaný Louis Vuitton nebo Christian Dior a Dolce Vita, nabízejí jakostní zboží, know-how značky, garanci a servis.

Do boje s padělky!

Z morálního hlediska je prodej i nákup porušením ochranné známky a kriminální činností. Nákupem kopie ztrácí smysl nosit značkové a originální zboží a už pro ten pocit. Není totiž nic horšího, než zažít velkou ostudu a společenské faux-pas, jakmile někdo zjistí, že vaše Donna Karan je ve skutečnosti obyčejná taška s přešitým logem.

Autor úvodního obrázku: 24oranges.nl

Autor obrázku v textu: Nikos Koutoulas
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , ,

Vložit komentář

Inzerce | Copyright © 2012 - 2015 SNOO.cz | Mapa webu