Vybíráme sluneční brýle – jaké padnou vám?

Publikováno v Kategorii Módní doplňky



Sluneční brýle dávno neplatí pouze za ochranný prostředek před sluncem. Dnes se jedná spíše o módní záležitost, za kterou ženy dokáží utratit majlant. Vy si ale můžete vybrat i levnější modely a především byste měla vsadit na takový typ a styl brýlí, který bude ladit s vašimi křivkami. Styloví ochránci budou slušet všem tvarům obličeje. Jaký typ si vybrat a čemu se naopak vyhnout?

Hranatý obličej – nevýrazné obruby

sunglass2

Hranatý obličej se vyznačuje nejen specifickým tvarem, ale i tvrdšími rysy. I pod nimi se ale může skrývat jemná duše a tvářička. A proto ani hranatý obličej není překážkou v nošení stylových brýlí. Volte takové obruby, které budou buďto kulaté anebo asymetrické. Hranaté či příliš výrazné obruby vy vám zbytečně zvýrazňovaly tvrdé linie tváří. Ideálně sáhněte po pilotkách – nestárnoucí klasice, která nikdy neomrzí a oživí váš outfit v létě u vody, v kanceláři i na dovolené. Z levnějších variant pilotek si zaručeně vyberete třeba v katalogu Avon, z kolekce New Yorker nebo trendy značky F&F, jež má zastoupení v řetězcích Tesco. Oproti tomu ženy s oválným tvarem obličeje mají jaksi navrch. Mohou nosit prakticky cokoliv a tím pádem experimentovat a užívat si extravagance. Slušet jim zaručeně budou „lennonky“, kulaté retro brýle i klasické velké brýle s oblibou označované za mouchy. Řiďte se tím, co vám sedí a rozhodně nešlápnete vedle. Rozverné modely brýlí za super ceny nabízí třeba Takko nebo Mohito.

pilotky

Ani kulatý obličej nepřijde zkrátka. Slušet mu budou hranaté obroučky a tmavší skla. Jistotu najdete v modelech stylu Ray Ban Wayfarer. Naopak „lennonky“ nechejte pro letošní rok schované v šuplíku. Při výběru brýlí dbejte na to, aby byly v horní části širší, než je rozteč vašich lícních kostí. A jaká doporučení máme pro ženy srdcovitého tvaru obličeje? Zapomeňte na velké modely ve stylu kulatých much a raději vsaďte na něžnější verze – letos pofrčí retro klasika nebo brýle se zesílenými obroučkami v horní části.

Autor úvodního obrázku: rufusa

Autor obrázku v textu: Global X

Autor obrázku v textu: Ninian Reid




Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , ,

Vložit komentář

Inzerce | Copyright © 2012 - 2015 SNOO.cz | Mapa webu