Léto na vysoké noze (botě)

Publikováno v Kategorii Dámská obuvPodle průzkumů nosí ženy nepohodlné podpatky proto, že díky nim vypadají minimálně o pět kilo lehčí. Je to dáno tím, že opticky prodloužené nohy jsou štíhlejší a celkový dojem siluety ubírá několik kil. Stejně jako vysoké podpatky nejsou vůbec zdravé ani balerínky, které má každá žena ve skříni. Jsou totiž pohodlné, hodí se ke všemu a v létě jsou prakticky nepostradatelnou součástí outfitu. Jaké jsou tedy ideální botičky, ve kterých budete dobře vypadat, a vaše nožky budou plesat radostí?

Přestaňte si deformovat nohy

 lodičky

Nejvhodnější obuv je vyrobena z prodyšného materiálu a má v oblasti paty zpevněnou část. Důležitá je také vnitřní opora pro klenbu a širší podpatek, nejlépe do čtyř centimetrů. Jakákoliv výška o jeden centimetr vyšší přenáší váhu celého těla dopředu a to asi o deset procent a tím mění nejen osu těla, ale zároveň se deformují prsty, které se automaticky zatínají. Mezi další nezdravé obutí patří i lodičky, kozačky a boty na vysokých podpatcích, které mají úzký podpatek a jsou méně stabilní. Ne úplně vhodná je i úzká špička, která tísní přední část nohy a neumožňuje přirozený pohyb prstů. Stejně tak nejsou vhodné ani již zmiňované baleríny, které dělají ploché nohy a kazí držení těla. Jaké boty tedy vybírat?

 slevydnes

Pro pohodlné obutí budete muset investovat do kvalitních kožených bot. Najdete je ve specializovaných prodejnách nebo lékárnách. Vybírejte především kožené boty s anatomicky tvarovanou prodyšnou vložkou, ideálně s podpatkem do čtyř centimetrů. Ideální volbou především v létě jsou i botičky z kůže na platformě. Tady se nemusíte bát ani vyššího klínku, protože váha těla se rozkládá po celém těle a vy tak získáváte stabilní oporu. Při výběru dbejte také na pružnou podrážku, kvalitní ušití a dostatečný prostor pro prsty.

Autor úvodního obrázku:  digitalefotokunst

Autor obrázku v textu:  j’adoreFASHION

Autor obrázku v textu: slevydnes
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , ,

Vložit komentář

Inzerce | Copyright © 2012 - 2015 SNOO.cz | Mapa webu