Podzimní sportování ve třech vrstvách

Publikováno v Kategorii Dámské oblečeníSportujete po celý rok? Chcete předejít onemocnění, prochlazení nebo protivné a otravné rýmě? Pak na sobě nešetřete a pořiďte si tři vrstvy, které vám umožní vychutnat si požitek z pohybu v přírodě v jakémkoliv počasí. Jak na to? Vhodně zvolené a kombinované funkční materiály se savými vlastnostmi jsou základem pro pohyb v přírodě a venku. Neomezujte se – sportujte kdykoliv!

Myslete na detaily

 spodní prádlo

Základní vrstvu oblečení by mělo tvořit prádlo, které bude jako vaše druhá kůže. Základ v podobě první vrstvy oblečení odvádí pot od těla a musí skvěle padnout tak, abyste ho při pohybu téměř necítili. Proto volte například kvalitní bezešvé prádlo. Při náročných aktivitách vám nesmí chybět ani funkční tričko, které vás bezpečně udrží v suchu. Chcete-li okysličit svaly během pohybu, myslete na speciální stahovací materiály, které aplikovali výrobci třeba na topy či bolerka. Mezistupeň neboli druhou vrstvu, tvoří oblečení, které vám pomůže zvýšit výkon. Pořiďte si například triko s dlouhým rukávem, aby vám nebyla zima na ruce nebo zateplený rolák, který najde uplatnění ve vaší skříni především na podzim a v zimě. Pro získání kyslíku pro vaše svaly je vhodné voli kompresní oblečení. Na běhání či rychlou chůzi je ideální kompresní materiál, díky němuž se zlepšuje termoregulace a odbourávání kyseliny mléčné.

 dancampbellphotography.com     435-901-8830

A co patří navrch? Třetí vrstva by vás měla chránit od hlavy až k patě. Na hlavu nasaďte lehkou čepici proti větru, kterou využijete při jízdě na kole, na lyžích či při běhu. S reflexními prvky je můžete nosit i v šeru či tmě a nemusíte se obávat, že vás někdo přehlédne. Jako bundu volte funkční větrovku s membránou, která propustí vlhkost ven, ale nepustí k tělu vítr nebo déšť. Na lýtka se hodí obléci kompresní provedení návleků, které využijete během cyklo výletu nebo běhu. Ani brzké šero vám nemusí pokazit zážitek ze sportování, vsaďte na lehkou čelovku. Na ruce oblečte v chladu jemné a tenké rukavice, aby vaše prsty nepřišly k újmě.

Autor úvodního obrázku:  metertreater

Autor obrázku v textu:  jKNIX

Autor obrázku v textu:  impactfitnesswear
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , ,

Vložit komentář

Inzerce | Copyright © 2012 - 2015 SNOO.cz | Mapa webu