Znáte pravidla vrstvení?

Publikováno v Kategorii Dámské oblečeníUž dávno jste odložila těžký neforemný kabát, ve kterém jste si připadala jako strašák do zelí? Jak se ale zahřát a přitom nevypadat jako obalený panák? Držte se pravidel pro vrstvení a užijte si nové možnosti módy!

Základní pravidla pro dokonalý efekt

 vrstveni3

Začněte tím, že nejtenčí vrstvu použijete vespod a postupně přidávejte na síle i hrubosti. Poslední vrstva by vás měla zahřát, ochránit před deštěm i zimou. První vrstva by měla být přiléhavá a v tělových barvách či přírodních tónech. Druhou vrstvu věnujte svetříku, flanelové košili nebo třeba džínové bundičce a mikině. Barvy kombinujte buď tón v tónu, nebo klidně dvě výrazné barvy. Raději se ale vyvarujte stejných barev. V každém případě se držte osvědčených barev a těch, které vám sedí, a cítíte se v nich příjemně. A co zvolit jako třetí vrstvu? Použijte například vestu bez rukávu, delší cípatý kardigan z pleteniny nebo bavlněný volnější svetr s polovičními rukávy. Jestliže máte v plánu použít ještě další vrstvu, pak neoblékejte příliš silné materiály, abyste nevypadala jako obalená cibule.

 vrstveni2

Na závěr přes sebe hoďte koženou zateplenou bundičku, parku, dlouhý pletený svetr nebo třeba kabát. Poslední vrstvu ozdobte řadou náhrdelníků, korál, sadou náramků či dlouhým šátkem či dutou šálou. Dalším pravidlem pro vrstvení je jasné – nezapínat. Pokud možno, samozřejmě, jinak by celý efekt vrstvení ztratil své kouzlo. A proto si vnější vrstvu nechte rozepnutou. Kromě šály nezapomínejte i na další doplňky, protože i rukavice a pokrývky hlavy patří do celkového outfitu. Například si vyzkoušejte maxi čepici, huňatý kulich anebo ušanku. Chcete přivést svůj model k dokonalosti? Pak nezapomeňte na správné obutí. K tomuto stylu patří kotníkové šněrovací boty nebo kozačky, ze kterých mohou koukat nadkolenky, pletené návleky nebo hrubé vysoké ponožky. Trendy budou vypadat rovněž módní gumové holínky, které vás zákonitě ochrání před vodou i sněhem.

Autor obrázků: luxurymag.uk.com
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , ,

Vložit komentář

Inzerce | Copyright © 2012 - 2015 SNOO.cz | Mapa webu