Riflové kalhoty

Džíny – nestárnoucí klasika

Publikováno v Kategorii Dámské oblečeníMódní hit, který přetrvává desetiletí, je nepostradatelnou součástí nejen dámského, ale i pánského šatníku. Původně sloužily zlatokopům v Americe a stály pouhý jeden dolar. Rovněž kovboje si bez džínů těžko představíme. Plísňáky, mrkváče či zvony si mnozí z nás ještě živě vybavují. Dnes jsou oblíbené u všech generací po celém světě a jejich cena se pohybuje od pár stovek až po několik tisíc, někdy až desítky tisíc!

Buďte vždycky in!

Džíny nejsou využívány pouze jako neformální nebo chcete-li volnočasový oděv. Díky různorodým střihům, zajímavým vzorům a široké škále barevného provedení jsou hojně využívány jako doplněk ležérního outfitu. V současnosti již skoro vymizely módní tabu a proto je jen otázkou vkusu zda zvolíte džíny vzbuzující dojem ošoupanosti nebo roztrhané džíny zdobené flitry či s vyšívanými nohavicemi. Vybírat můžete džíny různých střihů. Nechte vyniknout přednosti a naopak malé nedostatky zakryjte. Džíny s nízkým sedem zakryjí větší zadek, bříško naopak zakryjí džíny s vyšším pasem. Rovné střihy bez vzorů jsou vhodné pro majitelky výrazných boků, stehen a hýždí. Pokud chcete být nepřehlédnutelná, zkuste džíny s výrazným zdobením, designovými kapsami nebo džíny v netradiční barevné úpravě.

Před koupí vždy vyzkoušejte

Než si džíny zakoupíte, pořádně si je vyzkoušejte. Projděte se, sedněte si nebo se předkloňte. Abyste byla s nákupem spokojená, musí vám džíny dokonale padnout. Pokud vám nesedí, vaše běžná velikost, nezoufejte. Číslování se u výrobců liší.

Chcete, aby vám oblíbené džíny vydržely co nejdéle? Pak se vyvarujte praní v horké vodě, neperte po každém nošení, vynechejte sušičku a dlouhé nohavice si nechte zkrátit. I praní naruby může prodloužit jejich životnost. Opotřebované nebo natrhnuté džíny nemusíte ještě vyhazovat. Stačí šikovné ručičky a ze starých, získáte nové trendy roztrhané džíny nebo je jednoduše zkraťte na stylové kraťásky!

Autor úvodního obrázku: …love Maegan
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , ,

Vložit komentář

Inzerce | Copyright © 2012 - 2015 SNOO.cz | Mapa webu