Móda podle Marilyn Monroe

Symbol, který inspiruje

Publikováno v Kategorii Ostatní módaKaždá žena chce být jako ona. Stačí se podívat na její zvěčnělou fotografii, na které stojí v bílých šatech a široce se usmívá. Blonďaté lokny zdobí její dokonalý outfit. Marilyn Monroe, vlastním jménem Norma Jeane Mortensonová, se narodila 1. června 1926. Pseudonym Marilyn, který je symbolem módy 50. Let s rudými rty ve svůdných šatech, získala od ředitele filmového studia Bena Lyona. Marilyn ale navždy zůstane sex symbolem, podle kterého budou ženy nosit oblečení, líčit se i barvit vlasy na platinovou…

Kolové sukně

Marilyn Monroe reprezentovala módu padesátých let, což bylo období ekonomického růstu a obnovy po druhé světové válce. Podle toho vypadala také móda, byla barevná a veselá. Sukně se prodlužují, přidávají se doplňky a ženské prvky. Marilyn Monroe začíná nosit kolové sukně, které jsou široké, nejčastěji ve formě šatů. Kolovou sukni tvoří nespočet spodniček a pestré barvy. Letošním hitem jsou pastelové barvy, které dokonale pasují k upnutým živůtkům. Chcete skutečně nosit módu padesátých let? Přidejte ještě jemné rukavičky a klobouček a nezapomeňte na vysoké podpatky. Nechcete-li vypadat příliš formálně, ke kolové sukni zvolte raději svetřík, šátek a plátěné tenisky a vyrazte v rytmu rock´n´rollu. Marilyn Monroe nenosila pouze rozevláté šaty a sukně, stylová budete také s kalhotami v různých délkách spolu s plátěnými teniskami. Nezapomeňte na kostkované košile v kalhotách s úzkým páskem, který zvýrazní váš pas. Celý look podtrhněte dokonalým účesem, hodí se krátké klukovské střihy i stylové vlny – a nemusí být jenom blond!

Líčení ala Marilyn Monroe

Pro tuto hereckou divu je symbolem rudá rtěnka s ženským make-upem. Oči jsou téměř nenalíčené a všechna pozornost je směřována na plné rty, které jsou stále rozevřené do širokého úsměvu. Chcete být jako ona? Svůdná, sexy a neodolatelná? Vyzkoušejte moderní tajné zbraně, se kterými vám žádný muž neodolá. Své oči doplňte o dlouhé umělé řasy, vyzbrojte se červenou rtěnkou a třpytivým bronzem na tváře. Nezapomeňte na zářivé náhrdelníky a visací náušnice z blýskavých kamínků.

Marilyn Monroe neproslavily jenom její portréty s vyšpulenými rty a zvýrazněným pozadím. Nikdy nebyla vyzáblou herečkou, a přesto se stala slavnou a obletovanou kráskou. Její čtyři manželství skončila psychickou i fyzickou tyranií, na konci svého života si vypěstovala závislost na alkoholu a prášcích. Ale přes to všechno – Marilyn Monroe jako symbol ženské krásy nikdy nezemře!

Autor úvodního obrázku: Shavar Ross.com
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , ,

Vložit komentář

Inzerce | Copyright © 2012 - 2015 SNOO.cz | Mapa webu