Londýn Fashion Week

Publikováno v Kategorii Ostatní módaBěhem nadcházejícího roku se můžete těšit na Fashion weeks neboli módní týdny, které se odehrávají po celém světě. Jeden takový se chystá v druhé polovině záři rovněž v Praze. Ale nebudeme předbíhat a začneme módním týdnem, který se nedávno odehrál v královském Londýně. V této velkolepé evropské metropoli bylo od  20.2. do 25.2.2015 k vidění kolekce mnoha světových návrhářů včetně několika českých. Pojďme si zrekapitulovat a ohlédnout se za jedním z největších módních týdnů roku!

Co bude trendy?

 moda

Londýnský fashion week již nyní představil podzimní trendy, které představili značky jako například Burberry, Vivienne Westwood, Alias nebo Toga. Na co se tedy můžete těšit? Pro milovnice pestrých barev máme skvělou zprávu! Do popředí se dostala růžová, purpurová, modrá a pro podzim typická oranžová, žlutá, hnědá a hořčicová barva. Podzim tedy nebude barevný jenom díky krásně zbarveným korunám stromů, ale také díky novým módním a veselým trendům. Londýnský týden, ve kterém návrháři představili své originální módní kousky, odhalil návrat k 60. létům, které jsou ve znamení květinových či psychedelických potisků a samozřejmě retro barvy. V podzimním šatníku vám pak nesmí chybět overaly, peleríny a roláky. Své místo si vysloužily také patchwork vzory a překvapivě i třásně. Podzim, který by se dal považovat za okurkovou sezónu v oblasti módy a především v nošení originálních a výrazných modelů, tak bude právě jedním z nejvíce zářících ročních období v roce 2015.

Česká účast

 fashion

Z českých zástupců představili své dílo mladí a nadějní návrháři Petra Ptáčková, Mirka Horká, Markéta Martišková, Štěpán Růžička a Janja Prokić. Ti se v Londýně představili v rámci projektu, na kterém má svůj velký podíl Czech Fashion Council a pokusili se světu představit hravý a nápaditý český design.

Autor úvodního obrázku:  BitchBuzz

Autor obrázku v textu:  Jason Hargrove

Autor obrázu v textu: rayand
Líbil se vám tento článek?

Štítky: , , , , , , , , , ,

Vložit komentář

Inzerce | Copyright © 2012 - 2015 SNOO.cz | Mapa webu